Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login

OÜ Schenkenberg on alates 01.01.2024 likvideeritud!

Schenkenberg valmistab häid eesti ehteid headele inimestele


Alates 2005. aastast valmistame eestipäraseid hõbeehteid, mis on koopiad Eesti muuseumide ja erakollektsioonide esemetest. Põhiliselt on need nüüdseks haruldaseks jäänud ehtetüübid, milliseid kanti Eestis muinasajast uusajani. Eesmärk on propageerida Eesti endisaegset ehtekunsti ja ehtekultuuri, tutvustades seda eestlastele ja turistidele. Schenkenbergi ehted sobivad 18.–19. saj rahvarõivastega kandmiseks, aga ka stiilipidudel ja keskaja laatadel kantava keskaegse rõivastuse juurde ja muinasaja taaskehastajatele.
 
Nii nagu vanad ehtemeistrid valmistasid ehteid eeskätt valamise ja sepistamise teel, teeme seda Schenkenbergis ka tänapäeval. Sepistatud ehetele saab mustri peale lüüa puntside abil, töövõtetest on kasutusel ka kummimine ja tordeerimine. Valatud toodete puhul on kaks erinevat võimalust. Osa neist on autentsuse huvides valmistatud kontaktkoopiana vanast originaalehtest. Teine osa on valmistatud peaaegu samal viisil nagu seda tegid muistsed meistrid – kõigepealt on voolitud vahast mudel, selle järgi tehtud vorm ja ehe valatud hõbedasse. Viikingiaegses stiilis ketid on käsitsi kokku pandud paarisrõngastest, valmistades selleks kõigepealt ette paraja paksusega traadi ja sobiva suurusega rõngad. Veel kasutab meister neetimist, sepatöövõtet, millega saab ripatsitele kannad külge kinnitada. Samas kasutatakse Schenkenbergi töökojas ka jootmistehnikat.


Tegemist on väikse hobi- ja perefirmaga, kus toimetame muu töö kõrvalt. See tähendab, et eritellimusel tehtavad ehted ei valmi nädalatega vaid aega võib kuluda rohkem. Samuti võtab meister teha ainult niisuguseid eritellimusi, mis talle loomingulist vabadust jätavad.
 
Muuseumiesemete koopiate valiku püüame pidevalt saadaval hoida. Juhul, kui mõni toode on parasjagu otsas, siis tasub siiski kiri saata ja anname teada, millal see valmib.